3 Kasım 2014 Pazartesi

Enjektör Fiyatları Nasıl Belirlenir ?


Enjektörler dizel motorlu araçların olmazsa olmazıdır. Enjektör bakımı temizliği ve enjektörün korunması dizel bir araç için çok önemlidir. Enjektörler dizel pompa nın gönderdiği mazotu çekerek pistonlara püskürten ve yanmasını sağlayan en önemli dizel motorlu araç parçasıdır. Bozulmaların da ki en büyük faktör aldığımız mazotun kalitesidir. Mazot pis ve  kalitesiz bir mazot ise bu narin parçanın bozulması an meselesidir ve cebimize yüklü miktarda yansıması kaçınılmaz bir durumdur.  

Enjektör fiyatları oldukça değişkendir. Belki bin türlü enjektör çeşidi vardır ve bu enjektörlerin yüzde doksanının fiyatı farklıdır. Müşteriler genelde ortalama bir fiyat sorarlar fakat enjektörlerin ortalama bir fiyatı yoktur. Sizin aracınızdan hangi enjektör çıkar bilinmez. Üretici firmalar aynı aracın 2013 modeline farklı 2014 modeline farklı enjektör takabiliyorlar. Halbu ki araç aynı araç motor aynı motor… Bunu öğrenmek için enjektörlerin üzerinde bir numara vardır. Bu numara Bosch marka enjektörler de genel de 0445 ile başlar. Örneğin ; 0445 110 276 gibi… Bu komple bir enjektördür. Komple enjektörlerin bir de uç memesi vardır. Sadece uç memesi değişecek enjektörlerin de üzerinde enjektör numarası mevcuttur. Örneğin ; P 1286 veya S1335 gibi rakamlarla enjektörün ne olduğu ortaya çıkar.
0445 110 311

İnsanlar genelde enjektörü araçların marka, model veya şase numarasına göre ararlar fakat bu genel de yanlış olan bir işlemdir. Hem enjektörün fiyatı konusunda yanıltıcı olur hem de araca farklı bir enjektör takılma olasılığı olduğundan marka ve model üzerinden enjektör satışı çok tercih edilen bir yöntem değildir. Bunun en güzel ve en temiz yolu aracınızı dizel pompa tamircisine veya servisine  götürüp enjektörün üzerinde ki numarayı alıp enjektör satan firmalarla iletişime geçmektir. Bu şekilde hem aracınızda ne tür bir enjektör olduğunu öğrenirsiniz hem de fiyatı konusun da daha net bilgi alabilirsiniz. Eğer bu işlemi yapmadıysanız internet başında boşu boşuna zaman harcamayın.

Unutmayın ! enjektörler hassas parçalardır. Kaliteli ve temiz mazot kullanırsanız enjektörleriniz bozulmaz. Enjektörün garantisi temiz mazot ve araç bakımıdır. Eğer kalitesiz mazot kullanıyorsanız enjektörü değiştirdiğiniz gün bile enjektörünüzün bozulması kaçınılmazdır ve yine soluğu tamircide alırsınız.


Kolay gelsin…

3 yorum:

  1. Aracim 2000/ polo-clasic benzinli enjektor bekliyorum

    YanıtlaSil
  2. Arac 2000_/ polo-clasic benzinli. Enjektore ihtiyac var ucreti ?

    YanıtlaSil
  3. Enjektör bozuksa araba nasıl çalışır

    YanıtlaSil